Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

400 km na desce 

400 km na desce
Weszli do elitarnego grona ludzi, którzy pokonali jadąc na longboardzie 250 mil w ciągu doby. Tym samym znaleźli się w pierwszej na świecie 12 osób z takimi wynikami. Mowa o augustowianach Wojtku Warcińskim i Macieju Ostrokołowiczu, którzy chętnie opowiedzieli nam o swojej pasji.

Jak to wszystko się zaczęło?

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Wszelka forma ruchu oraz rywalizacja zawsze mnie kręciła. Kiedyś wyczynowo uprawiałem triathlon i to z dobrymi wynikami. Triathlon jednak jest bardzo wymagającą dyscypliną. Żeby być jednym z lepszych, a  ja zawsze miałem takie ambicje, potrzeba było wielu poświęceń, wolnego czasu, wielogodzinnych treningów. Gdy tego czasu zaczęło brakować- wiadomo praca, rodzina- pożegnałem się z triathlonem. To jednak nie oznaczało, że umarła we mnie chęć rywalizacji, ścigania się. Ponad dwa lata temu zacząłem się interesować jazdą na longboardzie, czyli na długiej desce. Na początku dużo na ten temat czytałem z czasem kupiłem sobie deskę i tak się zaczęło –opowiada Wojtek Warciński. –Załapałem bakcyla i zacząłem treningi, niedługo potem dołączył do mnie mój o wiele młodszy kuzyn Maciek Ostrokołowicz . Tak naprawdę to właśnie wówczas zaczęła się prawdziwa przygoda z longboardem

Maciek dodaje, że nie był to pierwszy raz, kiedy dzięki Wojtkowi wciągnął się w uprawianie sportu.

-Zawsze też czułem w sobie zajawkę sportową, także w czasach kiedy Wojtek biegał maratony i zaliczał triathlony, a nawet najważniejszego Ironmana, nieraz z nim biegałem –zapewnia Maciek. –Z longboardem, to było tak, że Wojtek kupił deskę swojemu synowi i gdy ten akurat z niej nie korzystał, ja chętnie na nią wskakiwałem. Po jakimś czasie wkręciło mnie to tak bardzo, że kupiłem sobie deskę i tak zaczęliśmy z Wojtkiem nasze niemal codzienne treningi.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe