Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Udany sezon w II lidze

Udany sezon w II lidze
Miejsce drużyny tuż za podium. Wysokie miejsca w rankingach indywidualnych. To pokłosie zakończonego sezonu drugoligowej męskiej drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Białobrzegi" w rozgrywkach tenisa stołowego w województwie podlaskim. Był to pierwszy, historyczny występ drużyny tenisistów stołowych z Białobrzeg w tej klasie rozgrywkowej.

Już w połowie maja 2017 roku zakończyły się rozgrywki sezonu 2016/2017 w II lidze podlaskiej tenisa stołowego. W rozgrywkach tych po raz pierwszy udział wzięła męska drużyna UKS "Białobrzegi" z gminy Augustów. Prawo startu w tej klasie rozgrywkowej białobrzescy tenisiści stołowi wywalczyli już w poprzednim sezonie, zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach trzecioligowych. Ubiegły sezon drugoligowy w niektórych województwach był wyjątkowy. Na prośbę niektórych okręgowych związków aby uniknąć dalekich wyjazdów na mecze ligowe drużyn klubowych, władze Polskiego Związku Tenisa Stołowego zezwoliły na utworzenie II lig wojewódzkich. Województwo podlaskie również skorzystało z tej formuły. Jesienią 2016 roku do rozgrywek w II lidze podlaskiej tenisa stołowego przystąpiło 11 drużyn. Pięć z nich reprezentowało kluby z Białegostoku, a sześć pozostałych to drużyny z Białobrzeg, Bielska Podlaskiego, Grajewa, Kuźnicy, Łomży i Sokółki. Pierwszy, historyczny występ drużyny UKS "Białobrzegi" w rozgrywkach II ligi należy uznać za udany. Miejsce czwarte w gronie jedenastu drużyn to bardzo dobry wynik. W rankingu indywidualnym na miejscu 13 znalazł się Piotr Paul, na miejscu 17 Patryk Urban, a na miejscu 20 Michał Bronakowski. W grach podwójnych para Paul/Urban uplasowała się na trzecim stopniu podium, a para Roman Skrzekut/Michał Bronakowski znalazła się na 14 miejscu. "Jesteśmy zadowoleni z wyniku jaki osiągnęła drużyna w zakończonym sezonie II ligi", zgodnie przyznają prezesi klubu z Białobrzeg, panowie Artur Kuryło i Waldemar Borys. "Przed sezonem zakładaliśmy walkę o miejsce w pierwszej piątce i cel został osiągnięty. Dziękujemy chłopakom za sportową postawę przy tenisowych stołach w całym sezonie, za litry potu wylane na treningach, za rozsławianie naszego klubu i miejscowości Białobrzegi oraz gminy Augustów" dodają. Drużynę UKS "Białobrzegi" w sezonie 2016/2017 reprezentowali, (od prawej na zdjęciu): Piotr Paul, Patryk Urban, Szymon Siłkowski, Szymon Roszkowski, Michał Bronakowski, Roman Skrzekut, Jerzy Filipowski oraz Henryk Szeszko i Maciek Bronakowski (najmłodszy w drużynie). 

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe