Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Atak skoczków już w sobotę 

Atak skoczków już w sobotę
Już w najbliższą sobotę, 22 lipca, odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Night Jump – Elite Jump Tournament” w Augustowie. Będziemy zatem mieli możliwość podziwiać najlepszych zawodników tej dyscypliny, w tym dwóch utalentowanych augustowian.

-W tym roku konkurs skoków będzie wyjątkowy, ze względu na 70-lecie działalności Sparty oraz fakt, że naszym zawodom przyznano klasę elite –informuje Krzysztof  Andruszkiewicz wiceprezes Augustowskiego Klubu Sportowego Sparta. –Awans do tak prestiżowej klasy świadczy o wysokim poziomie organizacyjnym i zaufaniu światowej Federacji, która wyraziła zgodę na ten awans.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Night Jump – Elite Jump Tournament” odbędzie się 22.07.2017 roku na rzece Netcie przy Hotelu Karmel, a zobaczymy w nim czołówkę światową w tej dyscyplinie. A lista zgłoszonych zawodników jest imponująca. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w Augustowie zobaczymy następujących zawodników: Taylor Garcia USA, Scot Ellis USA, Luca Spinelli ITA,  Josh Braint Australia, Jack Critchley GBR, Igor Morozov RUS, Alexander Isaev BLR, Stepan Shpak BLR, Vladimir Ryanzin RUS. Podczas rywalizacji  zobaczymy też naszych utalentowanych augustowian: Kamila Borysewicz i Erwina Zawadzkiego.

Przypomnijmy, że wszyscy mają na swoim koncie rekordy życiowe na poziomie ponad 60 metrów.

Nie można zapominać, że Augustów jest kolebką narciarstwa wodnego w Polsce. Od ponad 50 lat na rzece Netcie w Augustowie są rozgrywane jedne z najważniejszych w tej części Europy zawody o nazwie Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych „Netta Cup” – Memoriał „legendarnego” Zygmunta Kowalika.

-W tym roku impreza będzie jeszcze bardziej prestiżowa, gdyż stanie się jedną z eliminacji w klasyfikacji światowej w konkursie elitejumptournament –podkreśla K. Andruszkiewicz. - Pozostałe zawody tegorocznej rundy odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Rosji czy Australii.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe