Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Projekt z potrzeby serca 

Projekt z potrzeby serca
Rozmowa z Wojtkiem Milewskim (harmonijka chromatyczna, trąbka) którego będziemy mogli usłyszeć wraz z muzykami z Beerokracji Project podczas piątkowego (21 lipca) koncertu w Kaktusiku w ramach Augustowskiego Blues Maratonu.

Beerokracja Projekt, nazwa brzmi interesująco…

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Mogę śmiało powiedzieć, że Beerokracja Projekt powstał z potrzeby serca. Gdy odszedł nasz przyjaciel Janek Bukłaho, naturalnym dla mnie i dla wielu bliskich mu osób stało się, żeby ku jego czci zorganizować koncert. Zaczęliśmy więc kombinować i rozmyślać jak to zrobić. Wkrótce pojawił się pomysł połączenia sił  muzyków z warszawskiego środowiska bluesowego z augustowskim środowiskiem muzycznym. W związku z tym, że muzyków których zwerbowałem z Warszawy spotkałem w klubie muzycznym Beerokracja, gdzie odbywają się koncerty i cykliczne jam session, nazwa projektu nasunęła się automatycznie.  Dzięki Eli Granackiej otrzymałem kontakt do znakomitych wokalistek z augustowskiego zespołu AQQ, Julity i Sandry Bożewicz oraz Oliwii Prawdzik, które chętnie dołączyły do projektu.  Po kilku spotkaniach wiedziałem, że będzie dobrze. Tym bardziej, że dziewczyny miały przygotowany już repertuar bluesowy z utworami Miry Kubasińskiej oraz grupy Brekaut. Nie myliłem się. Koncert, który odbył się podczas Zaduszek i poświęcony był Jankowi, w moim przekonaniu udał się znakomicie. Świadczył o tym  pozytywny odbiór ludzi, którzy na niego przyszli. Konsekwencją udanego występu, było zaproszenie nas na sztandarowy, Augustowski Blues Maraton. Nie mogliśmy odmówić.

Bardzo dobrze zrobiliście,dzięki temu będziemy mogli w piątek posłuchać bluesa w świetnym wydaniu.

-To prawda, z moją skromną osobą, która będzie miała przyjemność dodać do tej uczty bluesowej kilka dźwięków, wystąpią ze mną między innymi Jacek Prokopowicz, który zagra na Hammondach. Jest to wielce utalentowany muzyk z kręgu jazzowo- bluesowego, który miedzy innymi miał swoje trio jazzowe z Jarkiem Śmietaną. Ma absolutnie w swoim dorobku fantastyczne dokonania o których można mówić bez końca. Na gitarze z kolei będzie z nami grał kolejny wybitny muzyk Maciek Sych z zespołu Blues Junkers, który w 2015 roku wygrał konkurs podczas Suwalskiego Blues Festiwalu i w ramach nagrody Grand Prix reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge we Włoszech. Będzie też z nami Stanisław Piętka z zespołu soul-bluesowego– Stanisław Piętka Band, który jest autorem własnego repertuaru soulowo- rythm&bluesowego. Także naprawdę będzie się działo.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe