Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Najpiękniejszy wyścig świata  

Najpiękniejszy wyścig świata
Rozmowa z Philippem Chiappe francuskim pilotem Mistrzostw Świata Formuły 1 H2O, trzykrotnym mistrzem, który zdobył swój pierwszy tytuł w 2014r., a następnie utrzymał mistrzostwo w kolejnych dwóch sezonach w 2015 r. i 2016 r.

Do naszego grodu przyjeżdża pan już od 11 lat na mistrzostwa Endurance, to kawał czasu, może pan czuć się u nas jak u siebie.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Rzeczywiście tak jest. Uwielbiam Polskę i Polaków, a przede wszystkim Augustów i zawsze chętnie tu przyjeżdżam. Żałuję, że w tym roku nie mogę wystartować, mam nadzieję, że za rok w klasie S1 stawi się więcej teamów i będę mógł znów mknąć po wodach Necka. Uważam bowiem, że w Augustowie odbywa się jeden z najpiękniejszych wyścigów świata. Mówię tak, ponieważ augustowski akwen ma zakręty w prawo i w lewo oraz długie proste, jest więc bardzo wymagający technicznie, a ja lubię wyzwania. Takiego toru nigdzie nie znajdziesz. W Augustowie tak naprawdę mogę nie tylko się ścigać, ale też właśnie poćwiczyć w odpowiednich warunkach.

Trzykrotne mistrzostwo świata, udział w ponad 100 wyścigach- zdobył pan tak wiele, można już w zasadzie osiąść na laurach.

-Już dwa lata temu zdobyłem pierwszy tytuł mistrza świata z moją ekipą i w tym roku myślę o tym, żeby zakończyć karierę i żeby pozostały dobre wspomnienia. Ale jak to będzie zobaczymy. Jeśli uda mi się w tym roku zwyciężyć po raz czwarty, to myślę, że jednak jeszcze w przyszłym roku będę kontynuował rywalizację F1H2O. Jeśli natomiast nie uda mi się w tym sezonie zdobyć mistrzostwa, to spotkamy się z całą epiką i ze sponsorami i zastanowimy się co dalej. A że ekipę mam wspaniałą, będzie to trudna decyzja. W tym roku do mojego teamu dołączył Peter Morin. Chcę, żeby się uczył i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, zależy mi, żeby zajął moje miejsce. Z kolei na jego miejscu chciałbym obsadzić jego brata Nelsona, który w tym roku rozpoczął wyścigi w Formule 2. Bracia Morin na pewno są znani augustowianom, bo przyjeżdżają na Necko Endurance od pierwszej edycji. Na pewno, jeśli zakończę karierę, będę służył moim kolegom swoim doświadczeniem i radami.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
fan wyścigów
fan wyścigów 15.07.2017, 22:53
czemu Augustów nie wykorzystuje potencjału tych zawodów. Przyjeżdżają gwiazdy , działania marketingowe prawie ich nie ma impreza ma duży potencjał . Odnoszę wrażenie iż mało komu w Augustowie na tej imprezie zależy
leśny ludek
leśny ludek 16.07.2017, 07:36
Jakie gwiazdy? To jest sport bez kibiców, równie egzotyczny co wyścigi wozów z dwoma koniami albo wspinanie się na wysmarowany łojem słup.
O tych zawodach piszą właściwie tylko lokalne media + jakieś mocno hobbistyczne strony dla motorowodniaków. Nawet F1H2O jest zupełnie nierozpoznawalne, a to już są zupełnie popłuczyny po tej formule.
kris
kris 14.07.2017, 17:12
Skromny super facet nie żadna gwiazda Szkoda iz nikt z Augustowa nie wykorzystuje go do promocji miasta

Pozostałe