Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Zmagania, pempuchy i dobra zabawa  

Zmagania, pempuchy i dobra zabawa
Mecz siatkówki między samorządowcami, a strażakami, zmagania rodzin, występy dzieci i mnóstwo innych atrakcji. Tak wyglądał X Festyn Gminny z Pempuchem, który odbywał się w niedzielę, 9 lipca, przy żarnowskim Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej. Pogoda dopisała i plac centrum kultury zapełnił się gośćmi. Zabawa trwała do później nocy.

Żarnowskie pempuchy, czyli bułeczki z drożdżowego ciasta, smażone na głębokim oleju to jedna z potraw, która nie tylko bardzo dobrze smakuje, ale także stała się marką Żarnowa i okolic. Przysmak stał się więc też głównym bohaterem festynu, który od 10 lat organizuje żarnowskie centrum kultury. Impreza ma na celu nie tylko objadanie się smakołykiem, ale przede wszystkim promocję regionalnych produktów, przedmiotów rękodzieła oraz dobrą zabawę. A ta rozpoczęła się meczem piłki siatkowej, rozegranej między drużyną strażaków-ochotników, a samorządowców gminy Augustów. Rywalizację wygrali druhowie, ale jak podkreślał podczas wręczanie pucharów, wójt Zbigniew Buksiński, samorządowcom niewiele brakowało, by ten mecz wygrać.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza
Beata Perzanowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe