Walczy o pomoc dla przyjaciela 

Walczy o pomoc dla przyjaciela
Postanowił pokonać 60 maratonów stoczyć 60 walk bokserskich w 60 dni a wszystko po to, żeby pomóc przyjacielowi w długotrwałej rehabilitacji. We wtorek, 4 lipca, Kuba Kacprzak mieszkaniec Radomska dobiegł do naszego miasta.

24-letni Jakub Kacprzak 26 czerwca ruszył w Polskę. Zamierza ją obiec w 60 dni. Codziennie pokonuje mniej więcej dystans maratoński, czyli niespełna 43 kilometry. Codziennie stara się także stoczyć bokserskie walki. Wszystko to w ramach charytatywnej akcji jakiej podjął się Kuba pod hasłem „Walka życia”. W ten sposób młody bokser zbiera pieniądze na leczenie swojego kolegi Rafała Garbaciaka, instruktora ZHP, który w ubiegłym roku doznał udaru mózgu.
-Rafał teraz toczy swoją walkę życia, czeka go długa i kosztowna rehabilitacja, walka o powrót do sprawności. Żeby mu pomóc, postanowiłem sam stoczyć swoją walkę życia. Tak jak on będę musiał być wytrwały i zdeterminowany – zapowiadał mediom Kuba Kacprzak.

Warta
Warta
Warta

W dwa miesiące radomszczanin obiegnie Polskę (pokona blisko 2,5 tys. km). Tak jak Rafał, codziennie będzie musiał walczyć, tzn. każdego dnia stanie do pojedynku bokserskiego.

– 60 dni, 60 maratonów, 60 walk… to jest nasza walka życia – podkreślał w wywiadach.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe