Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Udane starty kajakarzy

Udane starty kajakarzy
Augustowscy kajakarze nie próżnują i co i raz przywożą z zawodów cenne medale. Tym razem dobrze wypadli podczas Mistrzostw Warszawy Juniorów Młodzików i Dzieci oraz Międzynarodowych regatach „Galves-Braca-Sport” rozgrywanych w Trokach na Litwie.

Z końcem czerwca dobiegł końca czas przygotowań do sezonu głównego. W maju i czerwcu kajakarze augustowskiej Sparty startowali w różnych regatach, sprawdzających ich poziom sportowy. Każdy taki start ma za zadanie podnosić poziom sportowy i kontrolować przebieg przygotowań.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-W miniony weekend nasi młodzicy startowali w Mistrzostwach Warszawy. Świetnie spisała się ekipa Jurka Grąbczewskiego: Mikołaj Walulik, Łukasz Barszczewski, Julia Piekarska, Grzegorz Trochim i Wojtek Polkowski. Najmłodsi kajakarze zdobyli w sumie 9 medali w tym 4 złote –informuje Adam Wysocki trener kajakarzy ze Sparty.

Tydzień wcześniej juniorzy i seniorzy wzięli udział w międzynarodowych regatach „Galves-Braca-Sport” rozgrywanych w Trokach na Litwie. Na te regaty drużyna Sparty została wzmocniona zawodnikami z Węgorzewa, Olsztyna, Poznania i Gorzowa Wkp.

 

-I tak wspólnie połączone siły zaliczyły bardzo udany występ zdobywając 2 srebrne i 9 brązowych medali –dodaje A. Wysocki. -Na torze regatowym była okazja, żeby się zmierzyć z medalistami ostatnich igrzysk i zawodnikami rywalizującymi w Pucharze Świata. Nasi juniorzy Karolina Rowińska, Ola Twardowska, Faustyna Skorupa, Karol Dubnicki, Marcin Burzym i Bartosz Sztuk wywalczyli 5 brązowych i 1 srebrny medal  Karoliny i Oli w K2 200m.

Seniorzy zdobyli natomiast 4 brązy i również 1 srebro w K4 500 m (Bonarski, Chrząszcz, Wawrzyniak, Wysocki).

Teraz wszyscy zawodnicy rozpoczynają decydujące przygotowania do imprez mistrzowskich. W sierpniu będą rywalizować na torach Poznania i Bydgoszczy, a we wrześniu cała kajakowa polska spotyka się w Augustowie na Długodystansowych Mistrzostwach Polski.

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe