Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Pierwsze medale na piersiach

Pierwsze medale na piersiach
Świetnie poradzili sobie pływacy z Zespołu Szkół Samorządowych należących do sekcji Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego podczas Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 10 i 11 lat. Pływackie zmagania zorganizowano na basenie w Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Pływackie zawody, które odbyły się w dniach 26-27 maja, były częścią Drużynowego Wieloboju Pływackiego pod patronatem Burmistrza Miasta Augustów. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z Polski, ale także Litwy. Rewelacyjnie poradzili sobie uczniowie IV klasy sportowej z ZSS o profilu pływanie, którzy od lutego są członkami reaktywowanej sekcji Augustowskiego Towarzystwa Pływackiego, działającej we współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-W zawodach wystartowało 15 zawodników, którzy pierwszy raz w życiu startowali na dystansach 100 i 200 metrów. Wielkie uznanie należy się szczególnie tym, którzy „ przeżyli” 200 m stylem dowolnym: Julii Wawiórko, Bartkowi Olszewskiemu, Dominikowi Krzyżewskiemu i Łukaszowi Harasimowi –mówi Halina Poźniakowska, wychowawczyni zdolnych uczniów. -Łukasz popłynął także rewelacyjnie na bardzo wymagającym dystansie 200 m stylem zmiennym. Najlepszymi wynikami zabłysnęły jednakże sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Błażej Gudanowski, Damian Oleksy, Dominik Krzyżewski i Łukasz Harasim oraz 4 x 50m stylem dowolnym w składzie: Bartek Olszewski, Dominik Krzyżewski, Damian Oleksy i  Łukasz Harasim, które zdobyły brązowe medale. Indywidualnie najlepiej spisał się 10-letni Kacper Klukowski, zdobywca brązowego medalu na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz czwartego miejsca w klasyfikacji generalnej rocznika 2007.

Instruktorem pływaków jest Katarzyna Łebska.

-Zawodnicy trenują w barwach klubu dopiero od lutego bieżącego roku tym bardziej cieszą uzyskane przez nich wyniki –dodaje H. Poźniakowska. 

Jolanta Wojczulis

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe