Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Musimy troszkę poczekać 

Musimy troszkę poczekać
To jedna z najpopularniejszych tras wycieczek rowerowych. Korzystają z niej również piesi, chętnie wypoczywający nad malowniczo położonym jeziorem Sajno czy pasjonaci grzybobrania w okolicznych lasach. Duże natężenie ruchu samochodów przy braku chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej przy ulicy Obrońców Westerplatte w Augustowie nie sprzyja bezpieczeństwu. Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ulegnie poprawie.

Dyskusje na temat braku chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 664 niejednokrotnie trafiały na wokandę rozmów przy okazji obrad w urzędzie miasta. Większość mieszkańców doskonale zna to miejsce. Około 150 metrów za mostem na Kanale Augustowskim znajduje się skrzyżowanie ulic Obrońców Westerplatte i Limanowskiego. W tym miejscu swój początek ma niezwykle popularny wśród mieszkańców miasta i turystów szlak rowerowy Green Velo. Po obu stronach wąskiej szosy nie ma chodnika, podczas gdy pobocze ograniczone jest barierkami. Na sesji rady miasta z 27 kwietnia radni omawiali i głosowali nad uchwałą, w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu podlaskiemu na dofinansowanie przedsięwzięcia związanego z poprawą bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Wystąpiliśmy do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby można było wybudować tam chodnik. Odpowiedzieli twierdząco, ale pod warunkiem, że się dołożymy. Podjęcie przez państwa uchwały jest realizacją tego pomysłu. Partycypując po połowie koszty budowy tego chodnika możemy mieć w tym miejscu dużo bezpieczniejszą drogę. Piesi wreszcie będą mogli poruszać się po utwardzonej nawierzchni -poinformował wiceburmistrz Mirosław Karolczuk.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kkk
kkk 16.05.2017, 08:19
Na Turystycznej wystarczyło zrobić ścieżkę po drugiej stronie i to by zapewniło bezkolizyjność.
Pablo
Pablo 17.05.2017, 11:47
Tylko, że wtedy miasto musiałby za swoje pieniądze naprawić chodnik, a tak jest i ścieżka i chodnik z dofinansowaniem.
ec
ec 17.05.2017, 18:47
Chodnik i jezdnia jako ulica chyba są powiatowe.
Pablo
Pablo 15.05.2017, 18:51
A co z kładką rowerowo-pieszą nad kanałem? Przecież te imitacje chodnika na moście to jest żart. Jak pewna zaszalała autem i skasowała barierki, to zamiast poszerzyć chodnik, zrobiono prostą naprawę barierek za grube pieniądze (640 tys zł!). Między kanałem a przedszkolem należy wyciąć kawałek lasu (siedlisko komarów, brudu i kibelek pijaczków) i zrobić kładkę z pętlą i poprowadzić kładkę pod mostem w celu połączenia z ulicą grzebieniową. Wtedy uzyskało by się ładny ciąg wzdłuż kanału do ulicy Chabrowej i Wypusty (przejazd przez Prądzyńskiego) lub dalej do ogródków działkowych a nawet do Białobrzeg.

Pozostałe