Praca w BAT
Praca w BAT
Praca w BAT

Mieszkańcy nie będą dyskryminowani 

Mieszkańcy nie będą dyskryminowani
Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że turyści odwiedzający Augustów będą mieli znacznie lepsze warunki pobytu w naszym mieście niż mieszkańcy. Wszak gościnność, nasza narodowa cecha. Trudno jednak zrozumieć i pogodzić się z sytuacją, w której przyjezdny byłby bardziej uprzywilejowany od osób na co dzień płacących podatki na utrzymanie instytucji, w tym na komunikację miejską.

Dużo emocji i poruszenia wywołał opublikowany na łamach Przeglądu Powiatowego artykuł „O dyskryminacji mieszkańców słów kilka”. Po jego publikacji zawrzało na oficjalnym fanpage'u naszej gazety. Internauci określali przyjęte przez radnych ustalenia mianem skandalu, o swoich przemyśleniach pisali też sami samorządowcy. Sprawa miała swój początek podczas obrad rady miasta z 30 marca. To wtedy przewodniczący rady Filip Chodkiewicz zaapelował o odrzucenie uchwały dotyczącej ustalenia cen za usługi przewozowe środkami komunikacji miejskiej. Projekt zakładał, że posiadacze karty turysty korzystaliby z transportu autobusami miejskiej firmy Necko taniej niż mieszkańcy, płacąc za bilet zaledwie 1,30 zł. Taka rzeczywistość nie spodobała się części sali. Nie przekonał ich również argument, że posiadacz karty turysty poniesie koszty z tytułu opłaty uzdrowiskowej za co najmniej trzy dni pobytu w Augustowie.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Do Augustowa przyjeżdża tylu turystów, że brakuje miejsc noclegowych. Nie mamy gdzie ich przyjąć. Turyści z punktu widzenia mieszkańców, to raczej uciążliwość, niż korzyść. Występują zakorkowane ulice, zajęte parkingi, podniesione ceny na sezon. Teraz mamy wykonywać działania, dzięki którym turysta goszczący u nas dostanie lepsze warunki bytowania niż mieszkaniec. To nie do przyjęcia- stwierdził F. Chodkiewicz, określając sprawę mianem policzka dla mieszkańców miasta.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 15.05.2017, 01:23
Zwyczajnie kampania wyborcza! Autobusy miejskie gdzie jeżdzą ? Na lipowiec ! Latem mieszkancy pojeżdzą za darmo a jesienia zagłosują ☺ oj cwaniactwo na każdym kroku.
leśny ludek
leśny ludek 15.05.2017, 08:31
Powinny być wakacyjne do Studzienicznej i Przewięzi, dobry pomysł
wolter
wolter 13.05.2017, 08:37
Karty srarty po co one potrzebne te turystom i mieszkancom, potem się okazuje ze sa niepotrzebne. Darmowe autobusy to dobry krok
asd
asd 12.05.2017, 19:00
W innych miastach turystycznych są karty mieszkańców a w Augustowie będą robić karty turystów. Gratuluję koncepcji.

Pozostałe