Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Jestem na politycznej emeryturze 

Jestem na politycznej emeryturze
Rozmowa z Kazimierzem Kożuchowskim, prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie

Mieszkańcy bloków spółdzielczych widzą, że prace przy niektórych budynkach nabierają tempa. Proszę powiedzieć, które bloki w tym roku doczekają się termomodernizacji? 

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

-Przetargi na remonty zostały już rozstrzygnięte i trwają już prace związane z ocieplaniem budynków przy ulicy Licealnej 2 i 4, Osiedlowej 3 oraz Mickiewicza 3, 5 i 7. Wkrótce nowego stropodachu doczeka się także blok na ulicy Kasztanowej 41. Podobnie jak w latach ubiegłych tak i w tym korzystamy z dofinansowania do ocieplenia budynków z premii termomodernizacyjnej. Jest ona elementem program remontów i termomodernizacji budynków programu mieszkaniowego rządu, który ma na celu ograniczenie marnotrawienia energii poprzez wprowadzanie energooszczędnych technologii budowlanych w nowym budownictwie, jak i dzięki stopniowo przeprowadzanym przedsięwzięciom termomodernizacyjnym starych budynków.

Budowa bloku tuż przy Przedszkolu nr 6 jest zaawnasowana w połowie. Wiem że ma się zakończyć jesienią, ale to wciąż za mało, przydałoby się więcej bloków.

-Wiem, dlatego myślimy o tym, żeby obok nowopowstałego bloku wybudować kolejny, ale czy to się uda, zobaczymy po zakończeniu tej inwestycji. Na pewno planujemy wybudować na tym terenie nowoczesne boisko dla dzieci i młodzieży, bo z pewnością im się takie należy. Będziemy robić wszystko, żeby powstał również kolejny blok, gdzie mieszkania mogliby nabyć, potrzebujący czterech kątów augustowianie. Jednak, jak mówiłem do tematu powrócimy jesienią, gdy zakończą się ostatnie prace nad budową pierwszego bloku.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bau
bau 15.05.2017, 20:32
"Ja już kilka lat temu mówiłem, że mój romans z polityką zakończyłem i jestem teraz na politycznej emeryturze i nie zamierzam z niej rezygnować" --największa ulga ever!!
lokator
lokator 15.05.2017, 19:31
A gdzie mickiewicza 9?

Pozostałe