Alkohol i prędkość 

Alkohol i prędkość
W naszym powiecie i województwie mieszkańcy najczęściej zgłaszali spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz przekraczanie dozwolonej prędkości. Takie wnioski wypływają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, analizowanej podczas debaty augustowskich policjantów z mieszkańcami miasta zorganizowanej 20 kwietnia.

Wymiana informacji pomiędzy policją, a społeczeństwem ma skutkować tym, że funkcjonariusze dowiedzą się o dotychczas niezauważonych zagrożeniach. Podczas debaty prelekcję wygłosił oficer prasowy komendy powiatowej policji w Augustowie, komisarz Paweł Jakubiak. Szeroko komentował zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, funkcjonującej w naszym województwie od lipca ubiegłego roku. Początkowo był to projekt pilotażowy, obejmujący zasięgiem trzy województwa. Od 1 stycznia 2017 korzystać z niej mogą mieszkańcy całej Polski. Aplikacja internetowa stanowi platformę wymiany informacji, wskazującej zagrożenia dostrzeżone przez obywateli. W augustowskiej komendzie jest obecnie trzech policjantów koordynatorów, którzy każdego dnia śledzą mapę sprawdzając, czy mieszkańcy dodali w niej jakieś nowe zagrożenie.

Ta Beata
Ta Beata
Ta Beata
Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 8.05.2017, 22:24
Brak policji w mieście - to jest główne zagrożenie. Samowola na każdym kroku: prędkość, parkowanie, ledwie kręci kierownicą a telefon przy ryju, wymuszanie pierwszeństwa, łamanie przepisów drogowych na każdym kroku...

Pozostałe