Umiłowała mądrość  

Umiłowała mądrość
Rozmowa z Agnieszką Hintertan, uczennicą klasy 2B z I LO im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, laureatką XXIX Olimpiady Filozoficznej 2017. Podopieczna Elżbiety Klekotko znalazła się w gronie najlepszych, uplasowała się na 15. pozycji na 132 uczestników i zdobyła tytuł laureata.

Agnieszko jesteś młodą osobą, na ogół dziewczyny w twoim wieku interesują się bardziej błahymi rzeczami skąd u ciebie zatem zainteresowanie filozofią i od jak dawna trwa?

Ta Beata
Ta Beata
Ta Beata

-Odkąd tylko pamiętam, zawsze ciekawił mnie świat, zadawałam dużo pytań oraz lubiłam rozmyślać. Jednakże były to tylko moje przemyślenia. Filozofią tak poważniej zainteresowałam się w tym roku szkolnym. To mama zaproponowała mi, żebym spróbowała w tym roku szkolnym podejść do tej olimpiady. Coś na zasadzie „zobaczysz, jak to jest”. Trochę się obawiałam, ale pomyślałam sobie „czemu nie?”.

Czy udział w olimpiadzie filozoficznej był twoim debiutem, czy może już uczestniczyłaś we wcześniejszych edycjach?

-Jak już wspomniałam, moja przygoda z filozofią zaczęła się niedawno, więc w olimpiadzie uczestniczyłam po raz pierwszy. Dlatego też zdobycie tytułu laureata było dla mnie miłym zaskoczeniem.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe