Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Co dalej z lądowiskiem?

  • 2.05.2017, 20:07
  • Redakcja
Co dalej z lądowiskiem?
Jak co tydzień zachęcamy do kupienia najnowszego numeru „Przeglądu Powiatowego” - w kioskach od czwartku, 4 maja. Przypominamy, że nie wszystkie teksty są dostępne w internecie.

W pobliżu augustowskiego szpitala ma powstać lądowisko dla śmigłowców ratownictwa medycznego. Inwestycja uzależniona jest od decyzji środowiskowej, jaką podejmie burmistrz. Nikt nie kwestionuje zasadności budowy tego typu obiektu, jednak jego lokalizacja budzi kontrowersje u radnych i mieszkańców okolicznych posesji. W najnowszym numerze gazety piszemy o kulisach sprawy, szeroko eksponując argumenty każdej ze stron.

Budowa lądowiska przy szpitalu nie jest jedynym tematem ważnym z perspektywy augustowian. Kilka tygodni temu jeden z miejskich radnych sugerował, że zapisy karty turysty mogą dyskryminować społeczność miasta. Chodzi o ceny biletów komunikacji miejskiej, za które turysta miałby zapłacić mniej niż mieszkaniec. Sprawa doczekała się ciągu dalszego, a efekty wynikające ze zmian uchwały ucieszą naszych Czytelników.

Iskrzy w augustowskim PiS. Politycy nie kryją niechęci wobec siebie, publicznie obrzucając się błotem i epitetami budzącymi zdumienie. Pytamy, czy efektem opisywanych przez nas zdarzeń może być rozłam w lokalnych strukturach partii. W końcu jak zareaguje elektorat?

Augustowski żłobek czeka remont. Jedna z miejskich radnych mocno niepokoi się o to, co stanie się z dziećmi podczas jego trwania. Na dziś nie ma jednak pewności kiedy i czy w ogóle prace się rozpoczną.

Uczennica drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego została laureatką XXIX Olimpiady Filozoficznej. Po odniesionym sukcesie udzieliła nam wywiadu, opowiadając o swoich przemyśleniach. Intrygująca rozmowa, do przeczytania na łamach naszej gazety.

Jak co tydzień dużo wydarzeń lokalnych, kulturowych i sportowych, a także solidna porcja ogłoszeń drobnych.

Zapraszamy do lektury!

Redakcja

Redakcja
Podziel się:
 

Pozostałe