Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Idą zmiany w służbie zdrowia 

Idą zmiany w służbie zdrowia
W augustowskim szpitalu szykują się spore zmiany. Nie chodzi wyłącznie o planowane remonty kolejnych oddziałów, budowę lądowiska dla śmigłowców medycznych czy innych inwestycji mogących przyspieszyć powstanie SOR. Struktura organizacyjna szpitala zyskała nowy kształt. Dużo emocji cały czas wywołuje też wprowadzenie przez rząd tzw. sieci szpitali.

Działalność naszego szpitala została poszerzona o dwie dodatkowe poradnie. Ta sprawa była przedmiotem uchwały przegłosowanej na ostatniej sesji Rady Powiatu, zakładającej zmiany statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie. W kontekście zmian systemowych, od 1 października 2017 wszystkie oddziały w placówce poza rehabilitacją będą budżetowane. Na terenie szpitala dotychczas funkcjonował też prywatny ZOZ, posiadający dwa opiewające na około 450 tysięcy złotych kontrakty na poradnię osteoporozy i reumatologii. Zarządca zwrócił się do dyrekcji szpitala o przejęcie tego kontraktu. Dotychczas placówka nie kontraktowała takich poradni, ze względu na brak specjalistów. Obecnie sytuacja zmieniła się na lepsze. Również lekarz specjalista z zakresu reumatologii zgłosił wniosek, by zostać lekarzem augustowskiego szpitala. Dyrektor Danuta Zawadzka uznała taką możliwość za rentowną i postanowiła przejąć cesją cały kontrakt z niepublicznego ZOZ. Drugim z wniosków przedstawionym radnym było wyodrębnienie stanowiska do spraw obronności i obrony cywilnej oraz stanowiska do spraw ochrony przeciwpożarowej. Są to formalne wymagania ustawowe dotyczące wszystkich SP ZOZ.

Bartosz Lipiński
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe