Marcin Sturgulewski w Tokio

Marcin Sturgulewski w Tokio
Reprezentował nasz augustowski klub karate podczas Mistrzostw Świata w Tokio. Choć nie stanął na podium, to ze swoją drużyną wywalczył czwarte miejsce. Marcin Sturgulewski rywalizował w konkurencji Team Kata.

Marcin Sturgulewski, wychowanek Waldemara Matyki z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin wziął udział w VI wagowych Mistrzostwach Świata IKO – International Karate Organization Kyokushinkaikan w konkurencji Team Kata. Jak każdemu podczas mistrzostw, tak i jemu marzył się medal. Nie udało się go wywalczyć, mimo to Marcin wrócił z mistrzostw zadowolony.

Ta Beata
Ta Beata
Ta Beata

-W starcie indywidualnym na 52 startujących w mojej kategorii zawodników z całego świata uplasowałem się w pierwszej piętnastce  -pisał na swoim facebooku. –W starcie drużynowym natomiast było dużo bliżej podium. Zabrakło jednego punktu do brązowego medalu, co dało nam podobno najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Przed nami znalazły się trzy zawodowe drużyny z Rosji. Wyprzedziliśmy teamy z Australii, Guam, Nowej Kaledonii oraz Francji. Apetyt nam urósł, więc w maju na Mistrzostwa Europy w Lyonie lecimy po złoto.

Przypomnijmy, że Marcin jest pierwszym podopiecznym Waldemara Matyki, który posiada czarny pas, czyli stopień mistrzowski (1dan). Jest się czym chwalić.

Marcin serdecznie dziękuje swojemu trenerowi Waldemarowi Matyce, Augustowskiemu Klubowi Karate Kyokushin oraz innym osobom i firmom bez których wyjazd do tak dalekiego kraju i na takie prestiżowe mistrzostwa nie byłby możliwy. Pomocną dłoń do augustowskiego karateki wyciągnęli: Urząd Miasta Augustowa, Starostwo Powiatowe w Augustowie, AWF Biała Podlaska, MPEC GIGA Augustów, Bank Spółdzielczy, Balt Yacht, Ogródki Pod Jabłoniami, Hurtownia Papirus, Mucha ZPHU art. Spożywcze oraz Kodrem.

Gratulujemy zdolnemu augustowianinowi i życzymy powodzenia podczas Mistrzostw Europy w Lyonie.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe