×

Renata wbiegła na podium

Sześciu reprezentantów Augustowszczyzny godnie reprezentowało nasz region w Dębnie podczas maratonu. Królewski dystans w stolicy polskiego maratonu pokonało ponad 2200 zawodników z całej Europy oraz z Kenii.

Była to już 44 edycja maratonu, najstarszej tego typu imprez biegowych w Polsce. W niedzielę, 2 kwietnia, na starcie stanęło 2220 zawodników z całej Europy oraz i Kenii. Ci ostatni jak zwykle byli faworytami do zwycięstwa.  I jak się okazało nie zawiedli. Wśród kobiet  wygrała Mukami Waithira Kellen z czasem 2.40.05, a wśród mężczyzn Wambura Nduva Bonifacy z czasem 2.16.47.

W ramach biegu rozegrano również 37 Mistrzostwa Kobiet w maratonie. Mistrzynią Polski na 2017  w maratonie została Stelmach Dominika z czasem 2.41.13.

W biegu tym doskonale poradziła sobie augustowianka, zawodniczka ATP, Renata Ginszt, która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej K 50. Jest to jej życiowy sukces okraszony rekordem życiowym.

-Renata w 2016 r.  również wygrała kategorie wiekową w prestiżowym maratonie Solidarności w Gdańsku –dodaje Jan Sierocki, prezes ATP Augustów. -Dołączyła tym samym do utytułowanych zawodniczek z Augustowa w biegach długich, czyli Marty Sokołowskiej i Joanny  Wyganowskiej.

Jak sama zawodniczka stwierdziła  stało się to dzięki ciężkiej pracy na treningu w okresie zimowym. W osiągnięciu takiego wyniku  pomogła również rywalizacja z kolegami z klubu na wspólnych treningach.  W zawodach wystartowali również inni zawodnicy z ATP  Augustów, a wśród nich byli: Roman Jarząbski, Piotr Kłoczko, Darek Dawidejt, Jan Sierocki oraz  zawodnik z Nowinki Paweł Kamiński.

-Wszyscy zgodnie ocenili, że  była to bardzo udana  impreza a takiej atmosfery stworzonej przez  kibiców nie ma na innych zawodach – dodaje J. Sierocki. - A i pogoda dopisała. Jedynym minusem jest to, że Dębno leży aż 705 kilometrów od Augustowa, aż przy zachodniej granicy i dojazd był bardzo męczący.

Gratulujemy i dziękujemy Renacie jak również pozostałym zawodnikom za godne reprezentowanie Augustowa  w maratonie. Życzymy wszystkim zawodnikom powodzenia na następnych zawodach. Będą mogli się sprawdzić już niedługo w maratonach w Gdańsku, Warszawie i Krakowie.