Dostawa gazu
Dostawa gazu
Dostawa gazu

Z makroregionu z medalami

Z makroregionu z medalami
Dobry występ podczas Mistrzostw Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zanotowali zawodnicy z Augustowskiego Klubu Karate Kyokushin. Zawody odbyły się w Radomiu.

W niedzielnych (19 marca) Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w karate kyokushin udział wzięło 350 zawodników i zawodniczek z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Augustów reprezentowało trzech karateków, podopiecznych Waldemara Matyki, a wśród nich byli Kuba Tomkiewicz, Piotr Warciński oraz Olgierd Salik.  

-Miało pojechać siedmiu moich zawodników jednak z różnych przyczyn osobistych czterech z nich nie mogło startować w mistrzostwach –dodaje W. Matyka. –A szkoda, bo wśród nich byli: Adam Kawka, Michał Koszycki, Marcin Sturgulewski oraz  Błażej Jakub Chodorowski–Wojewnik,  czyli zdolni karatecy, którzy nieraz wracali z turniejów z medalami.

Najwyższe podium w kumite wywalczył Piotr Warciński, jego koledzy Kuba Tomkiewicz oraz Olgierd Salik zajęli w tej kategorii drugie miejsca. Olgierd dodatkowo stanął na drugim stopniu podium także w kategorii kata.

-Piotrek stoczył cztery zwycięskie walki, wszystkie wygrywając przed czasem –powiedział sensei Waldemar Matyka. - Olgierd natomiast przegrał walkę finałową po kontrowersyjnych decyzjach sędziów.

Oprócz tego podczas mistrzostw augustowscy karatecy rywalizowali w kumite WKF, czyli bezkontaktowej walce karate Olimpijskiego. W tej kategorii najbliżej podium był Piotr Warciński.

Gratulujemy naszym karatekom i życzymy kolejnych sukcesów. A okazja nadarzy się już wkrótce, ponieważ augustowscy zawodnicy już 2 kwietnia pojadą na kolejne zawody, które odbędą się w Piasecznie.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe