Odzież robocza
Odzież robocza
Odzież robocza

Motylkiem na podium

Motylkiem na podium
Z sukcesami wrócili podopieczni Artura Paczyńskiego z UKS "PŁYWACY" Augustów, z VII Zawodów Pływackich pod Patronatem Starosty Sokólskiego. Zawodnicy wywalczyli w sumie 24 medale.

VII Zawody Pływackie pod Patronatem Starosty Sokólskiego, rozegrane zostały w sobotę, 18 lutego. W walce o najwyższe trofea zmagało się 340 zawodników z 14 klubów sportowych z województwa podlaskiego oraz lubelskiego. Zawody rozegrane zostały w ośmiu kategoriach.

Najmłodszą grupę stanowił rocznik 2008 i młodsi, zaś najstarszą kategorię tworzył rocznik 2001 i starsi.

Wśród zdolnych pływaków nie zabrakło zawodników UKS "PŁYWACY" Augustów.

-Nasi zawodnicy wywalczyli 24 medale: 6 złotych, 10 srebrnych i 8 brązowych –mówi z dumą Artur Paczyński, który wraz z Łukaszem Bogdańskim i Michałem Niedźwieckim trenują w UKS „Pływacy”. -Złote medale wywalczyli: Natalia Żukowska w kat. 2000r na 100 klasycznym; dwa medale Bartosz Chilicki w kat. 2008r  50 dowolnym i grzbietowym; Jakub Wasilewski  w kat. 2007r na 50 klasycznym; dwa medale Kornel Paczyński w kat. 1997r. na 100 zmiennym i 100 dowolnym –wylicza A. Paczyński. –Z kolei na drugim stopniu podium stanęli: Aleksandra Drozdowska w kat. 1999r. na 50 klasycznym; dwa razy Natalia Żukowska w kat. 2000r na 50 i 100 motylkowym; Agata Piekarska w kat. 2002r na 50 klasycznym; dwa razy Jakub Wasilewski w kat. 2007r na 50 dowolnym i grzbietowym; Michał Grzesiukiewicz w kat. 2003r na 50 dowolnym oraz trzy razy Szymon Kossobudzki w kat. 2000r na 50 dowolnym, klasycznym i motylkowym.

 

Brązowe medale natomiast zdobyli: dwa trofea Agata Piekarska w kat. 2002r na 50 dowolnym i 100 klasycznym; Weronika Stachurska w kat. 2003r. na 50 grzbietowym; dwa medale Malina Madden 2006r. na 50 i 100 klasycznym; Jakub Karpiński w kat. 2005r; dwa medale Michał Grzesiukiewicz 2003r na 50 klasycznym i motylkowym.

Podopieczni Artura Paczyńskiego i jego kolegów, trenerów jak widać poradzili sobie dobrze, warto zatem wspierać ich działania.

-Obecnie nasz klub nie otrzymuje żadnych dotacji na szkolenie (wszystkie koszty pokrywają rodzice) a wynajęcie torów na obiekcie CSiR pochłania dużą część naszego klubowego budżetu, zwracamy się do mieszkańców Augustowa o wsparcie naszej działalności z dziećmi i młodzieżą, przekazując 1% podatku na działalność UKS-u. Szczegóły na stronie www.plywacy.augustow.pl oraz www.facebook.com/uksplywacy/ -apeluje A. Paczyński.

Jolanta Wojczulis
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe